Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Informator POLADA dla sportowców amatorów jedzie na Tour de Pologne Amatorów

2 tysiące egzemplarzy „Informatora dla Amatorów” przygotowanego przez POLADA trafi do uczestników Tour de Pologne Amatorów, który 10 sierpnia startuje w Arłamowie.

Współpraca w tym zakresie z Lang Team to kolejny krok w rozszerzaniu działalności edukacyjnej Polskiej Agencji Antydopingowej w środowisku sportowców amatorów. „Informator dla Amatorów” powstał w ramach akcji „Biegam z czystą przyjemnością”  promującej czystość i uczciwość w sporcie.

– Jesteśmy dumni z nawiązania tej współpracy. Mamy nadzieję, że taki informator przybliży uczestnikom sportowych wydarzeń masowych najważniejsze kwestie związane z działalnością antydopingową POLADA, ale także zwróci Ich uwagę na istotny problem związany z zażywaniem substancji zakazanych oraz niesprawdzonych suplementów diety. Liczymy, w przyszłości, na przekazywanie wiedzy w bezpośrednich spotkaniach, a już dziś zachęcamy do kontaktu z nami wszystkich pasjonatów kolarstwa i nie tylko – mówi Michał Rynkowski dyrektor POLADA.

W materiałach przygotowanych przez POLADA znaleźć można między innymi: kalendarium antydopingowe, definicję dopingu, istotne kwestie związane z działalnością Polskiej Agencji Antydopingowej, najgłośniejsze afery dopingowe, ważne badania dotyczące dopingu w sporcie amatorskim, cenne informacje dotyczące leków i suplementów diety. W Informatorze podane są również istotne strony www. Polecamy także kontakt do naszego Antydopingowego Pogotowia Informacyjnego tel: +48 695 367 464.

Informator w wersji elektronicznej znajduje się na stronie POLADA.