Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Projekt „Gramy Fair”

Akcja „Gramy Fair” została zainaugurowana w 2019 roku podczas uroczystej konferencji z udziałem najważniejszych przedstawicieli instytucji sportowych oraz najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich sportowców.

Od początku akcji, jej ambasadorami są: Monika Pyrek, Tomasz Majewski, Marcin Lewandowski, Angelika Cichocka, Arkadiusz Malarz, Luiza Złotkowska oraz dziennikarz Michał Pol. W 2021 roku do drużyny „Gramy Fair” dołączyło troje wybitnych sportowców: multimedalistka olimpijska w kajakarstwie Beata Mikołajczyk, brązowa medalistka olimpijska w pięcioboju nowoczesnym Oktawia Nowacka oraz srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich Wojciech Makowski.

Kampania skierowana jest do sportowców wyczynowych, sportowców amatorów i młodzieży. Jej celem jest budowa świadomości i propagowanie idei uczciwości oraz czystości w sporcie. W czasie trwania kampanii, tylko do końca sierpnia 2021 roku, odbyło się blisko 300 spotkań, podczas których przeszkolono blisko 12 500 sportowców, uczniów szkół mistrzostwa sportowego, trenerów, członków sztabów.

Oprócz tradycyjnych szkoleń, POLADA dodatkowo przeprowadziła prelekcje wśród zawodników i sztabów trenerskich PGNiG Superligi Mężczyzn. Swoją działalnością objęto także 16 000 dzieci, które rywalizowały w 320 turniejach piłki ręcznej organizowanych w ramach projektu „Kocham ręczną” przez Fundację Orły Sportu.

W 2021 roku POLADA podjęła współpracę z Fundacją „Maraton Warszawski” w ramach której zorganizowano spotkanie z biegaczami amatorami i ich bliskimi podczas 43. Maratonu Warszawskiego. Tam też, po raz pierwszy w historii, zaprezentowano szerokiej publiczności mobilną stację kontroli. Kamper stanowi obecnie jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w walce o czysty sport.

Więcej o naszych działaniach na Facebooku akcji Gramy Fair: