Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Sprawy zawodników i sztabów

Za naruszenie przepisów antydopingowych odpowiada nie tylko zawodnik ale również trener, lekarz, fizjoterapeuta i inne osoby z personelu pomocniczego zawodnika. Pomaganie, zachęcanie, ułatwianie, podżeganie, ukrywanie, podawanie substancji zabronionych lub jakikolwiek inny rodzaj świadomego współudziału lub próby współudziału w naruszeniu przepisów antydopingowych jest bezwzględnie ścigany i podlega karze dyskwalifikacji.

Kara dyskwalifikacji ma charakter ogólny. Oznacza to, ze zawodnik, trener lub inna osoba skazana za naruszenie przepisów antydopingowych na karę dyskwalifikacji, nie może pełnić żadnych funkcji w sporcie profesjonalnym.

Infuzje dożylne i/lub iniekcje o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin, z wyłączeniem tych przyjętych w uzasadnionych przypadkach w trakcie hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych lub klinicznych badań diagnostycznych stanowią naruszenie przepisów antydopingowych.

W zakładce Przypadki naruszenia przepisów znaleźć można informacje na temat wysokości kar nałożonych przez Panel Dyscyplinarny oraz przykłady naruszeń.

Polecamy także odwiedzić stronę Panelu Dyscyplinarnego, gdzie znajdują informacje na temat aktualnych postępowań.