Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Znamy daty 3. edycji „Biegam z czystą przyjemnością”

Już 15 kwietnia na trasach stacjonarnych, a między 9 – 15 kwietnia na trasach wirtualnych odbędzie się 3. edycja akcji „Biegam z czystą przyjemnością”.

W tym roku biegacze będą mogli spotkać się na starcie biegu w takich miastach jak: Warszaw, Chorzów, Kielce, Gorzów Wielkopolski, Inowrocław, Ostrołęka, Lidzbark Warmiński, Starogard Gdański i Gubin.

Projekt organizowany przez Polską Agencję Antydopingową w partnerstwie z Fundacją Wychowanie przez Sport ma na celu promocję czystego sportu bez dopingu, edukację na temat niesprawdzonych suplementów diety ale także ma za zadanie promocję aktywności fizycznej.

Każda edycja biegu ma swój unikatowy cel charytatywny. W pierwszej edycji środki przeznaczono na leczenie kontuzji młodych sportowców pragnących wrócić do sportu, w drugi edycji środki zostały przekazane do Fundacji „Graj z Głową” na rzecz walki z depresją w sporcie. Cel charytatywny trzeciej edycji zostanie wkrótce ogłoszony.

Cena pakietu startowego to 39.99 zł., ale każdy z uczestników może zdecydować o wpłacie wyższej niż cena pakietu. Całość zebranej kwoty przekazywana jest na cel charytatywny. Liczba pakietów to 999.

Codziennie w naszych mediach społecznościowych będą pojawiać się nowe informacje na temat tegorocznego biegu i już teraz zapraszamy na 3. edycję „Biegam z czystą przyjemnością”.