Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Olivier Niggli z wizytą w Polskiej Agencji Antydopingowej

Data wydarzenia:

21 kwietnia, 2022

Miejsce wydarzenia:

Polska Agencja Antydopingowa

Fabryczna 5A

Warszawa

Godzina wydarzenia:

16:00


Poznaj naszych mówców

Prelegenci / Goście

Spotkanie rodziny antydopingowej z najważniejszymi jej przedstawicielami miało miejsce w czwartek 21 kwietnia 2002 roku, w nowej siedzibie POLADA. Obecnością zaszczycili Dyrektor Generalny Olivier Niggli, Prezydent WADA Witold Bańka oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełniąca również rolę członka zarządu WADA Anna Krupka. Spotkanie otworzył dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski.

Obecność najważniejszych przedstawicieli Światowej Agencji Antydopingowej jest dla nas wyróżnieniem i po raz kolejny motywacją do działań na rzecz czystego sportu. Jako organizacja wielokrotnie wyznaczaliśmy kierunki. W Europie jesteśmy jedną z wiodących agencji antydopingowych. Dziś także stajemy na wysokości zadania w kontekście pomocy Ukraińskiej Agencji Antydopingowej. Wykonamy kontrole antydopingowe, w liczbie 100 próbek, na zawodnikach z Ukrainy. Tym samym chcemy dać wszystkim równe szanse w sportowej rywalizacji. Zachęcamy do takich działań inne agencje na świecie – podkreślił Michał Rynkowski.

Silny system antydopingowy opiera się nie tylko o działania globalne, ale właśnie o lokalne. Im silniejsze są poszczególne krajowe agencje antydopingowe, tym skuteczniejszy jest system na całym świecie. Obecność Oliviera Niggli w siedzibie Polskiej Agencji Antydopingowej jest wydarzeniem historycznym, bo pierwszym takim od początku istnienia POLADA.

To dla mnie przyjemność być tutaj w Polsce, w siedzibie Polskiej Agencji Antydopingowej. Przyglądamy się Waszym działaniom i dostrzegamy Waszą skuteczność na wielu płaszczyznach. To zasługa każdego pracownika Agencji. Jesteśmy też przekonani, że również wsparcie przez POLADA innych krajowych NADO realnie umacnia system ogólnoświatowy – powiedział Olivier Niggli, dyrektor generalny WADA.

W spotkaniu, poza przedstawicielami WADA, wzięli udział członkowie biura Prezydenta WADA, pracownicy POLADA, przedstawiciele Panelu Dyscyplinarnego I i II Instancji oraz przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki.

ORGANIZATOR

Polska Agencja Antydopingowat

PROGRAM

REJESTRACJA

WSTĘP

Dla zaproszonych gości

Galeria wydarzenia