Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Wojciech Makowski nowym ambasadorem „GRAMY FAIR”

Z dumą informujemy, że do naszego projektu pod nazwą „Gramy Fair” dołączył Wojciech Makowski. Srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich, mulitmedalista Mistrzostw Świata i multimedalista Mistrzostw Europy. Wspólnie mówimy głośne NIE dla dopingu.

Jako wyczynowy sportowiec nie wyobrażam sobie, abym mógł rywalizować z innymi będąc na dopingu. Ta świadomość, że nie ja zdobyłem medal, a substancje, które zażyłem dobijałaby mnie do końca życia. Ideą sportu jest łamać rekordy i przełamywać własne słabości, ale tylko w duchu „fair – play”. Tylko wtedy można poczuć prawdziwą satysfakcję z tego, co się robi – powiedział Wojciech Makowski.

Ogólnopolska antydopingowa kampania informacyjno- edukacyjna „GRAMY FAIR’’ rozpoczęła się w kwietniu 2019 roku. Kampania skierowana jest do sportowców wyczynowych, sportowców amatorów i młodzieży. Jej celem jest budowa świadomości i propagowanie idei uczciwości oraz czystości w sporcie. Ambasadorami kampanii zostali czołowi i uznani sportowcy, w tym: medaliści Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskich.

Poza Wojciechem Makowskim wśród gwiazd „grających fair” są między innymi: Angelika Cichocka, Luiza Złotkowska, Tomasz Majewski, Marcin Lewandowski czy Monika Pyrek.