Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Spotkanie CEADO w Bratysławie: dołączyła kolejna agencja, wybrano nowe władze

12 maja 2023 roku zakończyło się dwudniowe spotkanie CEADO, podczas którego przyjęto 9. członka Środkowo Europejskiej Organizacji Antydopingowej, którym została Rumuńska Agencja Antydopingowa (RNADA). Tym samym dołączyła ona do narodowych agencji antydopingowych z Austrii, Chorwacji, Czech, Węgier, Polski, Serbii, Słowacji i Słowenii.

Wniosek RNADA o członkostwo w CEADO został jednogłośnie zaakceptowany na walnym zgromadzeniu CEADO w dniu 8 marca 2023 roku, po czym NADO została zaproszona na spotkanie CEADO w Bratysławie. –Przyjęcie do rodziny CEADO to dla nas wielka szansa. Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie. Czułem się z Wami tak, jak z przyjaciółmi, których znam od lat. Jestem bardzo podekscytowany możliwością współpracy ze wszystkimi wyjątkowymi ekspertami CEADO – powiedział Stefan Rohneah, prezydent RNADA. 

W Bratysławie wybrano także, na kolejną 4 – letnią kadencję, jednogłośnie: Michaela Cepica na przewodniczącego oraz Janko Dvoršaka na wiceprzewodniczącego CEADO. Obaj Panowie wyrazili swoje zaangażowanie w odgrywanie przez Środkowo Europejską Organizację Antydopingową wiodącej roli na rzecz czystego sportu i czystych sportowców. – Jestem zaszczycony, że otrzymałem możliwość kontynuowania pracy jako przewodniczący organizacji i reprezentowania CEADO na poziomie międzynarodowym, jak również współpracy z Janko Dvoršakiem – podsumował Michael Cepic, a Janko Dvoršak wyraził wdzięczność za zaufanie wyborców i obiecał, że będzie kontynuował swoją pracę z takim samym entuzjazmem jak od ponad 40 już lat w tej dziedzinie.

Polską Agencję Antydopingową reprezentował dyrektor #POLADA Michał Rynkowski.

Źródło: https://www.ceado.org/en