Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Przełomowa kooperacja POLADA i AFLD. Umowa o współpracy na czas Igrzysk Europejskich oraz Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

27 kwietnia 2023 r. w Strasburgu, dyrektor POLADA Michał Rynkowski oraz przewodnicząca AFLD Dominique Laurent podpisali porozumienie o współpracy antydopingowej w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi Kraków Małopolska oraz Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.

W ceremonii uczestniczyli ambasador Republiki Francuskiej przy Radzie Europy Marie Fontanel oraz ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Radzie Europy Jerzy Baurski. Jest to przykład wyjątkowej i przełomowej kooperacji między europejskimi agencjami antydopingowymi.

– To dla nas bardzo ważne porozumienie, które daje podwaliny do ścisłej współpracy między agencjami antydopingowymi z Francji i Polski. Najwyższym priorytetem są dla nas wspólne działania przy realizacji kontroli antydopingowych podczas najważniejszych wydarzeń sportowych, Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska oraz Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Jestem pewny, że jest to fundament do rozwoju naszej współpracy o kolejne obszary – podkreślił Michał Rynkowski.

Francuscy koordynatorzy i kontrolerzy antydopingowi będą wspierać POLADA w jej działaniach podczas Igrzysk Europejskich oraz analogicznie polski personel będzie uczestniczył w działaniach antydopingowych podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.