Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Polska Agencja Antydopingowa rozpoczyna współpracę z Esports Association

Polska Agencja Antydopingowa i Esports Association podpisały porozumienie o współpracę w zakresie walki z dopingiem w esporcie. W początkowym okresie kooperacji obie organizacje skoncentrują się na podjęciu działań edukacyjnych i profilaktycznych, a na przyszłość planuje się wprowadzenie pełnego programu kontroli antydopingowych.

„POLADA jest gotowa pomagać organizacjom takim jak Esports Association w dążeniu do zapewnienia uczciwej rywalizacji sportowej” – podkreślił Michał Rynkowski, dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej.

Branża sportów elektronicznych otworzyła sobie tym samym drogę do wdrożenia podobnych rozwiązań prawnych oraz polityki antydopingowej, jakie funkcjonują w ramach Światowego Programu Antydopingowego. To także kolejny krok naprzód pod względem profesjonalizacji esportu w Polsce.

“W naszej działalności kierujemy się podstawową normą wartości w sporcie – zasadą fair-play. Dzięki nawiązanej współpracy z POLADĄ chcemy tę samą zasadę wdrożyć w krajowej rywalizacji, zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym. Wspólne działania rozpoczną się od kwestii fundamentalnej, czyli edukacji i profilaktyki w zakresie uczciwej i odpowiedzialnej gry” – powiedział Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.