Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

POLADA z nagrodą dla „Sportowego Projektu Społecznego 2021 roku”

Polska Agencja Antydopingowa otrzymała prestiżową nagrodę dla „Sportowego Projektu Społecznego 2021 roku” za organizację pierwszej edycji akcji „Biegam z czystą przyjemnością”. Nagrodę wręczono podczas Gali zorganizowanej przez Stowarzyszenie Sport Biznes Polska.

Ten bieg to przede wszystkim zaangażowanie naszych Ambasadorów, ale także naszego partnera – Fundacji Wychowanie przez SportSukces pierwszej edycji powoduje, że zainteresowanie biegiem, na wielu płaszczyznach, wzrasta. Pojawiają się nowi Ambasadorzy, nowe samorządy, które chcą z nami współpracować. „Biegam z czystą przyjemnością” to przede wszystkim promocja wartości takich jak fair play, uczciwość w sporcie, szacunek do drugiego zawodnika. Dziękujemy też przy tej okazji naszym partnerom honorowym: Ministerstwu Sportu i Turystyki, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu i Paraolimpijskiemu oraz Światowej Agencji Antydopingowej za obdarzenie nas pełnym zaufaniem – podkreślił Michał Rynkowski dyrektor POLADA.

Charytatywna inicjatywa Polskiej Agencji Antydopingowej zyskuje coraz większe zainteresowanie. Działania na rzecz czystego sportu zostały dostrzeżone przez jurorów, blisko 60 ekspertów branży sportowej, którzy wskazali, że to właśnie „Biegam z czystą przyjemnością” jest tym najważniejszym projektem społecznym ubiegłego roku. Wśród kryteriów oceny projektu znalazły się: idea projektu i jej dopasowanie do grupy docelowej, wykorzystane narzędzia i sposób zaangażowania odbiorców, wpływ projektu na daną społeczność, efekt działań.

W finałowej trójce znalazły się bardzo duże projekty, za którymi stało także finansowanie sponsorskie i duże korporacje. Tym bardziej jesteśmy dumni, że to do nas trafiła statuetka. Mam przeczucie, że jurorzy kierowali się nie tylko skalą i zasięgiem działań, ale postawili właśnie na ideę naszej akcji. A jej dwa ważne przesłania: uczciwość w sporcie i pomoc sportowcom czy to w leczeniu kontuzji, jak w przypadku pierwszej edycji, czy w leczeniu depresji, jak w drugiej edycji, wydają się być obecnie niezwykle aktualne – dodaje Katarzyna Kopeć-Ziemczyk kierownik komunikacji i PR w POLADA.

Gala Sport Biznes Polska została zorganizowana w 2022 roku po raz pierwszy. Nagrody przyznano w 16 kategoriach podzielonych na 4 sektory: Sponsoring Sportowy, Organizacje Sportowe, Sport w samorządach oraz kategorie Ogólne.

Więcej na ten temat w relacji radia RDC, a cała transmisja z wydarzenia na TVP SPORT.