Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

POLADA wspiera czysty sport na Orlikach

Po olimpijskich i paraolimpijskich emocjach w Tokio przyszedł czas na te związane ze sportem lokalnym. Na stu boiskach typu Orlik, we wszystkich szesnastu województwach, odbyły się imprezy sportowe w ramach akcji „Dzień Sportu na Orliku 2021”. Z przygotowanych atrakcji skorzystało nawet 10 tysięcy uczestników!

Na jednym z boisk w Unisławiu (woj. kujawsko – pomorskie) pojawiła się reprezentacja Polskiej Agencji Antydopingowej. Celem wizyty była edukacja młodych sportowców na temat zasad fair – play. Edukatorka POLADA Uta Kühn przygotowała dla uczestników krótkie szkolenie czym jest doping, kto w Polsce i na świecie walczy z dopingiem, a także jakie mogą być konsekwencje brania dopingu. Jednak najważniejszym przesłaniem spotkania z młodzieżą była idea czystego i uczciwego sportu. Postawa fair – play powinna towarzyszyć młodym sportowcom od pierwszego wejścia na boisko.

Z młodymi sportowcami spotkał się także dyrektor POLADA Michał Rynkowski. A swoimi sportowymi doświadczeniami dzieliła się złota Iga Baumgart-Witan. Organizatorem akcji „Dzień Sportu na Orliku 2021” jest Fundacja Orły Sportu.