Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka. Podziękowanie dla POLADA

W sobotę, 27 kwietnia 2024 roku, przedstawiciele Polskiej Agencji Antydopingowej pojawili się na wyjątkowym wydarzeniu – Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej. Wydarzenie dla dzieci z całej Polski od 15 lat organizuje Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. To właśnie ta organizacja, w tym roku, stała się beneficjentem akcji „Biegam z czystą przyjemnością”, której przekazaliśmy blisko 60 tys. zł na zakup sprzętu sportowego do placówek opiekuńczo – wychowawczych.

Na ręce zastępcy dyrektora, organizatorzy przekazali podziękowanie dla Polskiej Agencji Antydopingowej za wsparcie, hojność i okazaną pomoc.

Mamy nadzieję, że ten sprzęt pozwoli rozwijać sportowe pasje każdego dnia. Wszystkim dzieciom, niezależnie od tego ile meczów wygrały, ile goli zdobyły, czy ile karnych dziś obroniły, życzymy aby zawsze czuły się mistrzami i aby zawsze pamiętały o zasadach fair play, które są ważne nie tylko na boisku – powiedział Hubert Dziudzik, zastępca dyrektora POLADA.

W XV Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej blisko 400 młodych piłkarzy rozegrało 96 meczów, w których padło aż ponad pół tysiąca goli.

Wyrównany poziom piłkarski sprawił, że rozgrywki były wyjątkowo emocjonujące. 🥇Mistrzem Polski zostali ubiegłoroczni zwycięzcy – drużyna z domu dziecka z Sarnowa. 🥈Srebrne medale zdobyła – również podobnie jak rok temu – Drużyna Marzeń z Jeleniej Góry, 🥉po brąz sięgnął Zew Morza Szczecin. W turnieju wzięło udział 40 drużyn z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski.

Turniej odbył się na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie.

fot. P. Kucza FotoPyk/Nadzieja na Mundial

fot. M. Przeździk-Buczkowski/Nadzieja na Mundial