Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Komentarz POLADA ds. akcji CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Gliwicach

Dla POLADA to sprawa o bardzo wysokim priorytecie. W ostatnich miesiącach kilkukrotnie sygnalizowaliśmy, także w mediach, jak szkodliwy jest rynek nielegalnych suplementów diety i substancji zabronionych w sporcie. Działania wykonane przez policję i prokuraturę dowodzą, że tematy o których mówimy to realne zagrożenie dla zdrowia i życia konsumentów, ale także naprawdę poważne przestępstwa – komentuje sprawę Michał Rynkowski, dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej.

Znaczącym i bardzo ważnym dla opinii publicznej powinien być fakt, w jakich warunkach produkowano i przechowywano te środki. W najmniejszym nawet stopniu nie możemy powiedzieć, że były tam przestrzegane zasady higieny, jakiejkolwiek – dodaje Rynkowski.

Ta sprawa powinna dać do myślenia wszystkim, absolutnie wszystkim, którzy nadal twierdzą że kupowanie substancji zabronionych przez internet jest w porządku i nie ma się czego obawiać. Trzeba w końcu to powiedzieć, że producenci nielegalnych środków dopingujących żerują na naiwności swoich klientów. Dlatego apelujemy. Bądźcie ostrożni. Te produkty są niebezpieczne dla zdrowia i życia osób je stosujących. Przy tej sprawie uczulamy również na kwestię suplementów diety, które mogą zawierać środki dopingujące. Nie kupujcie w internecie, unikajcie dziwnie brzmiących nazw i firm zarejestrowanych poza Polską – kończy dyrektor POLADA.

Więcej o sprawie na stronie POLADA, CBŚP oraz Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Zdjęcia dzięki uprzejmości CBŚP