Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Europejski Tydzień Czystego Sportu w planach na kwiecień 2024!

W Warszawie, w dniach 15 – 16 maja 2023 roku, odbyło się spotkanie narodowych agencji antydopingowych biorących udział w przygotowaniach nowego projektu na mapie Europy: Europejskiego Tygodnia Czystego Sportu (EWCS). Grupę odpowiedzialną za wdrożenie projektu stanowią: Polska Agencja Antydopingowa, Bułgarska Agencja Antydopingowa, Portugalska Agencja Antydopingowa oraz Cypryjska Agencja Antydopingowa. To już drugie spotkanie grupy EWCS.

Spotkanie w stolicy Polski pozwoliło na zrobienie kolejnego ważnego kroku w przygotowaniach do Europejskiego Tygodnia Czystego Sportu, który planowany jest na kwiecień 2024 roku. Podczas spotkania wyznaczono szczegółowe daty i etapy wdrażania projektu. Wybrano także hasło, które będzie wspólnym przekazem dla całej Europy. – Hasło na razie pozostanie tajemnicą. Możemy jedynie zdradzić, że postaraliśmy się wybrać takie, które będzie najbardziej uniwersalne dla każdego kraju biorącego udział w projekcie – tłumaczy Katarzyna Kopeć-Ziemczyk, kierowniczka komunikacji POLADA.

– Ten projekt to promocja czystego sportu, zdrowego stylu życia. Radości z aktywności fizycznej, ale i odpowiedzialności za swoje zdrowie. Na więcej szczegółów jeszcze trzeba zaczekać, ale mam przeczucie, że to wydarzenie znajdzie swoje stałe miejsce w kalendarzu sportowych wydarzeń – dodaje Michał Rynkowski, dyrektor POLADA.

Podczas spotkania zorganizowane także dyskusje online z topowymi organizacjami na świecie, takimi jak: Światowa Agencja Antydopingowa, EuropeActive, UEFA, UKAD omówiono kwestie projektowe. Przedstawiciele organizacji podzielili się, z obecnymi na spotkaniu, wiedzą na temat przygotowywania projektów międzynarodowych, zarówno w kontekście kampanii digitalowych ale też działań offline w poszczególnych krajach.

Polska Agencja Antydopingowa została poproszona o przedstawienie realizowanego przez nią, od trzech lat, projektu „Biegam z czystą przyjemnością” promującego czysty sport w świecie amatorskim.

Warto dodać, że projekt „Biegam z czystą przyjemnością” znalazł się w finałowej piątce najlepszych projektów sportowych w konkursie The Athletes 4 Society Challenge.  Więcej o wyróżnieniu: https://antydoping.pl/biegam-z-czysta-przyjemnoscia-z-miedzynarodowym-wyroznieniem/

Więcej o Europejskim Tygodniu Czystego Sportu tutaj: https://cleansportweek.eu/. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.