Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

„Biegam z czystą przyjemnością” z Brązowym Spinaczem

Wydarzenie „Biegam z czystą przyjemnością” z Brązowym Spinaczem w kategorii Sport, Turystyka i Rekreacja. Nagrodę wręczono podczas uroczystej Gali Złotych Spinaczy, która odbyła się po raz 20. To największy i najbardziej prestiżowy konkurs PR w Polsce organizowany przez Związek Firm Public Relations. A w tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba projektów – blisko 450!

Nagrodę odebrała kierowniczka projektu :Biegam z czystą przyjemnością” i szefowa komunikacji w POLADA Katarzyna Kopeć-Ziemczyk: – To ogromny zaszczyt i wyróżnienie dla wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt. Ale ten Spinacz to także dla mnie, personalnie, bardzo ważna nagroda. Dziękuję jurorom, że docenili naszą działalność i dali nam do rąk kolejny dowód, że promocja czystego sportu, bez dopingu, ma sens. Przyznając nam tę nagrodę pokazali nam, że edukacja w zakresie antydopingu i mądrej, odpowiedzialnej suplementacji w sporcie jest bardzo potrzebna. I za to szczególnie dziękujemy.

2. edycja biegu była dla Polskiej Agencji Antydopingowej bardzo szczególna. W ramach akcji, zdecydowano się na wsparcie działań Fundacji Graj z Głową na rzecz walki z depresją w sporcie. A po wybuchu wojny na Ukrainie zapadła decyzja o przygotowaniu okolicznościowych medali i zaangażowania sportowców z Ukrainy w „Biegam z czystą przyjemnością”.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Fundacji Wychowanie przez Sport i trenerów Biegam bo Lubię, którzy tak jak my wierzą w ideę tego przedsięwzięcia i którzy współtworzą ten projekt od pierwszej edycji.

Dziękujemy naszym partnerom i patronom, a nade wszystko naszym ambasadorom – wybitnym sportowcom. Bez Was tego wszystkiego by nie było.

O akcji:

„Biegam z czystą przyjemnością” to  pierwsze i jedyne wydarzenie na mapie imprez masowych, które powstało z idei dbania o czysty sport. To projekt łączący świat sportu profesjonalnego z amatorskim, w którym ważne są cele: wsparcie finansowe sportowców, zaktywizowanie Polaków do ruchu oraz edukacja o negatywnych skutkach zażywania dopingu. Drugim hasłem biegu jest „Pomagam z czystą przyjemnością” stąd cele charytatywne są nieodłącznym elementem akcji.

2. edycja „Biegam z czystą przyjemnością” w liczbach:

  • 9 kwietnia 2022 – finał 2. edycji akcji „Biegam z czystą przyjemnością”
  • 10 zorganizowanych tras (Warszawa, Chorzów, Częstochowa, Opole, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Białystok, Gdańsk, Zielona Góra, Grodzisk Mazowiecki),
  • 1029 pakietów startowych
  • 9999 metrów do pokonania
  • 29.99 zł – koszt pakietu startowego
  • 27 ambasadorów z Polski, wśród których nie brakuje wybitnych postaci polskiego sportu: Oktawia Nowacka, Kajetan Duszyński, Agnieszka Kobus-Zawojska, Ewa Pajor, Sławomir Szmal, Kinga Achruk, Oskar Kwiatkowski, Angelika Cichocka, Marcin Lewandowski, Monika Pyrek, Maciej Zawojski, Beata Mikołajczyk-Rosolska, Agnieszka Białek, Ewa Urtnowska, Wojciech Makowski, Zuzanna Czapska, Robert Wilkowiecki, Marta ‘Śliwka’ Mazurkiewicz, Małgorzata Stasiak, Luiza Złotkowska, Arkadiusz Malarz, zawodniczki GKS Górnik Łęczna: Anna Palińska, Jolanta Siwińska, Natasza Górnicka, Roksana Ratajczyk oraz Michał Pol i Wojciech Herra.
  • 4 Patronów Honorowych: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Światowa Agencja Antydopingowa, Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski
  • 3 Partnerów biegu: Fundacja Wychowanie przez Sport, Stadion Śląski, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
  • 1 Partner lokalizacji: Park Śląski
  • 2 Partnerów medialnych: portal The Sport, Polskie Radio RDC

Więcej o projekcie na stronie: https://biegamzczystaprzyjemnoscia.pl/