Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

„Biegam z czystą przyjemnością” w ramach Play True Day 2021

Od 2014 roku, w kwietniu każdego roku, Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) i globalna społeczność antydopingowa obchodzą ‘Play True Day’ – dzień poświęcony Czystemu Sportowi. Celem inicjatywy jest podnoszenie świadomości wśród zawodników, kibiców i społeczności sportowej na całym świecie w zakresie ochrony i promocji czystego sportu i uczciwej rywalizacji.

Tegoroczny temat kampanii brzmi „Co znaczy dla Ciebie ‘Grać Czysto’?”. Dla nas i dla Ambasadorów Gramy Fair ‘grać czysto’ oznacza przede wszystkim szacunek do rywali, równość na starcie i radość z prawdziwej wygranej.

W Polsce świętujemy ten wyjątkowy dzień biorąc udział w charytatywnej, wirtualnej inicjatywie „Biegam z czystą przyjemnością”. To bieg- idea, dzięki któremu mówimy głośne NIE dla dopingu, ale też wspieramy młodych sportowców po kontuzji. W tegorocznym biegu bierze udział 999 uczestników, którzy pokonują w dowolny sposób (bieg, marsz, spacer), w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu na świecie trasę o długości 9999 metrów. ‘9’-tki nie są tu przypadkowe. W ten sposób Polska Agencja Antydopingowa chce podkreślić powstanie Światowej Agencji Antydopingowej, które przypada na 1999 rok.

Wszystkie szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie wydarzenia:
Biegam z czystą przyjemnością.

Jak wygrywać to tylko uczciwie, jak przegrywać to tylko z najlepszymi!