Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

„Biegam z czystą przyjemnością” najlepszym projektem CSR w sporcie

10 kwietnia 2024 roku, podczas XX Gali SPORTBIZ AWARDS wręczono prestiżowe nagrody w aż 17 kategoriach. Jedną z kategorii była CSR w sporcie, w której projekt „Biegam z czystą przyjemnością” okazał się bezkonkurencyjny. Wyboru dokonywało grono ekspertów składające się z byłych sportowców, przedstawicieli mediów, ekspertów od marketingu, naukowców, ludzi zarządzających w polskim sporcie.

Z rąk prof. Grzegorza Mazurka, rektora Akademii Leona Koźmińskiego statuetkę odebrali Michał Rynkowski, dyrektor POLADA oraz Katarzyna Kopeć-Ziemczyk, kierowniczka ds. komunikacji i mediów.

Bycie na tej scenie, to jest dla nas ważny i wyjątkowy moment. Rzadko się zdarza, aby taka organizacja jak nasza robiła takie projekty jak nasz. Na co dzień zajmujemy się walką z dopingiem w sporcie, ale robimy to przede wszystkim w sporcie profesjonalnym. Dostrzegamy jednak ten problem także wśród amatorów, dlatego chcąc wspierać uczciwą i czystą rywalizację także w tym obszarze, postanowiliśmy stworzyć „Biegam z czystą przyjemnością” – powiedział podczas gali Michał Rynkowski.

Dziękujemy Kapitule, że dostrzegła w tym projekcie, to co jest kluczowe, także dla nas. Wartości. A wartościami w tym projekcie są edukacja, zdrowie i drugi człowiek. My budując ten projekt od samego początku stawiamy na drugiego człowieka, a ta nagroda jest pięknym docenieniem tych działań – dodała Katarzyna Kopeć-Ziemczyk.

Jak podkreślali organizatorzy konkursu, nagroda CSR w Sporcie wyróżnia innowacyjne inicjatywy podejmowane przez sportowe organizacje i firmy, które wykraczają poza cele biznesowe, skupiając się na społecznej odpowiedzialności. Kandydaci do odebrania tej Nagrody wprowadzają pozytywne zmiany, angażując społeczność lokalną, promując edukację, zdrowie, dbając o środowisko czy walkę z nierównościami. Znaczący wpływ społeczny i długoterminowe zaangażowanie są tu kluczowymi kryteriami oceny.

Bieg „Biegam z czysta przyjemnością” jest wspierany przez wybitnych sportowców. W tym roku dołączyli: Agata Tarczyńska, Renata Miazga – Knapik, Maciej Lepiato, Mikołaj „Miko” Marczyk, Bartłomiej Falkowski. W akcji biorą udział także m.in.: Ewa Pajor, Oktawia Nowacka, Kinga Achruk, Agnieszka Kobus- Zawojska, Monika Pyrek – Rokita, Angelika Cichocka, Robert Wilkowiecki, Oskar Kwiatkowski, Arkadiusz Malarz, Maciej Zawojski, Wojciech Makowski czy Cezary Trybański.

Akcja „Biegam z czystą przyjemnością” organizowana jest od 4 lat z inicjatywy Polskiej Agencji Antydopingowej i przy współpracy z Fundacją Wychowanie przez Sport. Partnerem technicznym 4. edycji jest firma Rough Radical. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paralimpijski oraz Światowa Agencja Antydopingowa. Partnerami na Śląsku są: Stadion Śląski, Park Śląski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.