Dla uczciwej rywalizacji

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne Kontakt

Antydoping bez tajemnic – warsztaty dla dziennikarzy

Data wydarzenia:

23 listopada, 2023

Miejsce wydarzenia:

Elektrownia Powiśle

Zajęcza 2b, budynek B

Warszawa

Godzina wydarzenia:

10:00


Poznaj naszych mówców

Prelegenci / Goście

ORGANIZATOR

Polska Agencja Antydopingowa POLADA

PROGRAM

Pobierz

REJESTRACJA

Zaproszenia

WSTĘP

Na zaproszenie lub akredytację

23 listopada odbyły się 2. w historii Polskiej Agencji Antydopingowej, warsztaty dla dziennikarzy pod nazwą „Antydoping bez tajemnic”.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele POLADA oraz przedstawiciele CBŚP. Przedstawiciele Policji, w tym oficerowie operacyjni CBŚP wraz z Agnieszką Ostrowską, (kierowniczka Zespołu Analityczno – Śledczego #POLADA) wyjaśnili czym są przestępstwa sterydowe, jak rozbija się zorganizowane grupy przestępcze, gdzie jest związek w tych sprawach ze sportem, oraz na czym dokładnie polega współpraca pomiędzy Polską Agencją Antydopingową a Centralnym Biurem Śledczym Policji. Ale goście specjalni i Agnieszka Ostrowska to nie jedyni eksperci, którzy podzielili się swoją wiedzą z zakresu antydopingu.

Dr n. farm. Andrzej Pokrywka (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Zespół Naukowy #POLADA) w niezwykle interesujący sposób przedstawił głośne sprawy dopingowe pojawiające się w mediach, a także przedstawił zagrożenia dla sportowca, czyhające na niego choćby w produktach żywieniowych.

Było bardzo dużo o suplementacji zawodnika i o prowadzeniu kadrowicza przez lekarza i dietetyka – swoją wiedzą z tego zakresu podzieliła się dr inż. Olga Surała (Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy)

Dr Michał Rynkowski (dyrektor POLADA) i Joanna Kaczor – Bednarska (była reprezentantka Polski w siatkówce, a obecnie w zespole #POLADA odpowiedzialna za system ADAMS) wyjaśnili czym są błędy danych pobytowych, o co tak naprawdę chodzi w systemie ADAMS, i że nasz email i telefon, jest zawsze dostępny dla zawodników.

Adw. Łukasz Krych (pełnomocnik #POLADA w sprawach o naruszenie przepisów antydopingowych, kontroler antydopingowy) w niezwykle przejrzysty i barwny sposób opowiedział o manipulacji podczas kontroli antydopingowej. Przywołał także kilka interesujących historii z własnego doświadczenia w roli kontrolera.

Współpraca z dziennikarzami na poziomie edukacyjnym wynika ze światowych trendów polityki antydopingowej. Dziennikarze to partnerzy, których treści stają się dla odbiorców ważną częścią edukacji o systemie antydopingowym w Polsce i na świecie.

Galeria wydarzenia