VALVERDE MOŻE JECHAĆ
Trybunat Arbitrażowy ds. Sportu z siedzibą w Lozannie postanowił, że podejrzany o udział w aferze dopingowej Alejandro Valverde będzie mógł wystartować w trwających w Stuttgarcie mistrzostwach świata; podobnie jak Australijczyk Allan Davis. Poinformował o tym szef Międzynarodowej Unii Kolarskiej (Ud) Pat McQuaid - wcześniej to właśnie Ud odsunęła Hiszpana od udziału w zawodach - który stwierdził krótko: Akceptujemy tę decyzję".

Przypomnijmy, że 27-letni Valverde, który dwukrotnie zdobywał srebrne medale MŚ, a raz wywalczył brąz, został przed miesiącem wykluczony przez UCI z imprezy z uwagi na podejrzenie o udział w aferze dopingowej Puerto. Ze sprawą tą wiąże się także Davisa, którego UQ również chciała pozbawić możliwości występu w Stuttgarcie.

Drugą konkurenqę 74. MŚ, jazdę indywidualną kobiet (25,1 km), wygrała reprezentantka gospodarzy, 33-letnia Hanka Kupfernagel. Mistrzyni 10 Sydney 2006 ze startu wspólnego, 3-krotna championka globu w przełajach uzyskała czas 34.43,7 min wyprzedzając o 23,4 sek. broniącą tytułu Kristin Armstrong, 5. była brązowa medalistka ubiegłorocznych MŚ w Salzburgu Christine Thorburn (obie USA), a 7. legendarna już Francuzka Jeannie Longo-Ciprelli, która 31 października ukończy... 49. rok życia! Polki nie startowały. (W)
Partnerzy
wykonanie Gapi.pl